Red Kod Adlı Assassin’s Creed Shadows Bu Hafta Tanıtılacak

Ubisoft 2022’de hayranların uzun süredir beklediği Feodal Japonya yolculuğunu Assassin’s Creed Red ile sonunda gerçekleştireceğini duyurmuştu. Ubisoft Quebec (Assassin’s Creed Odyssey’in arkasındaki ekip) tarafından geliştirilen oyun, serinin en yeni açık dünya RPG yorumu olacaktı. Assassin’s Creed Red’in sonunda farklı bir isim alacağı biliniyordu, Red sadece bir kod adıydı. Ubisoft bugün oyunun isminin Assassin’s Creed Shadows olacağını duyurdu.

Assassin’s Creed Shadows ismi, modern bir Japon ortamında duran bir kum saati görüntüsüyle birlikte X’te duyuruldu. Ubisoft önümüzdeki birkaç gün boyunca sosyal medya kanallarında bir geri sayım yayınlanacağına dair söz verdi. Şirket hayranlara kum saatiyle bağlantılı bir bulmacayı çözmelerini ve “başaranların ödüllendirileceğini” söylüyor.

Tweet’in de belirttiği gibi, 15 Mayıs Çarşamba günü saat 18:00’de (TSİ) Assassin’s Creed Shadows’ın tam bir tanıtımını göreceğiz. Ubisoft Mağazası’nda artık gizemli sayı dizileri içeren bazı görüntülerin de yer aldığı resmi bir Assassin’s Creed Shadows açılış sayfası bulunuyor.

Oyunun gerçek hayattaki Yasuke figürüne dayandığı söylenen erkek bir samuray ve hakkında daha az şey bildiğimiz kadın bir shinobi/ninja olmak üzere iki ana karaktere sahip olduğu söyleniyor. Ayrıca Splinter-Cell tarzı mekanikler ve yok edilebilir ortamlarla birlikte önceki AC oyunlarının gizlilik oynanışını arttıracağı bildiriliyor. Elbette tüm söylentileri temkinli bir şekilde karşılamakta fayda var ancak bazılarının doğru olup olmadığını öğrenmek için çok uzun süre beklememiz gerekmeyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x